От 22 септември започва плановият годишен ремонт на шести блок на АЕЦ "Козлодуй", съобщиха от пресцентъра на АЕЦ-а.
В периода на спирането ще бъдат изпълнени необходимите ремонтни работи, профилактика на оборудването и на системите на блока, както и презареждане на реактора със свежо ядрено гориво за новата горивна кампания.
По време на ремонта ще продължи осъществяването на дейности, свързани с дългосрочната експлоатация на блока. Предвижда се плановият годишен ремонт на шести блок да продължи до края на октомври.
Пети блок на АЕЦ "Козлодуй" работи с пълно натоварване на мощността.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите