След трите почивни дни, в които тунелът "Витиня" функционираше без ограничения, от днес започва ремонтът на втората тръба на съоръжението. Преди 5 дни беше пуснат за движение единият тунел, който се ремонтираше близо година. Сега се затваря тръбата за София и съоражението преди тунела.
Движението на леките коли и превозни средства до 10 тона ще бъде прехвърляно двупосочно в обновената тръба за Варна. ТИР-овете над 10 тона ще продължават да преминават по задължения обходен маршрут по пътя София - Ботевград. Целта е ремонтните дейности да бъдат завършени до края на месец ноември и през зимата по АМ "Хемус" да се пътува без ограничителни дейности.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите