Инспекторите на Агенцията по безопасност на храните тръгват на проверки в Южна България.
Те са свързани с мерките, който трябваше да вземат стопаните заради африканската чума по свинете. Крайният срок за доброволно умъртвяване на животните приключи в неделя.
Инспекторите ще проверят близо 1800 стопанства тип "заден двор" в 77 населени места. Протоколите от проверките ще бъдат представени в София до 26 август. А стопаните, които вече са умъртвили своите животни, ще могат да получат помощта за дезинфекция в размер на 300 лв. през септември.
В Северна България в петте свинекомплекса, в които беше регистриран вирусът на африканска чума, само в Голямо Враново всички животните все още не са умъртвени.
Пролетно почистване: Студенти се събраха, за да изнесат боклука около блоковете си
Икономисти и синдикати: Потребители и бизнес имат нужда от помощ заради цените на горивата и храните
След аварията в Чернобил: България е на 8-о място по радиационно замърсяване и на първо по облъчване на хората
Илияна Йотова: Всяка форма на насилие срещу политически лидери, демократични институции и граждани е категорично недопустима
Вълна от подкрепа от световните лидери за Доналд Тръмп след опита за покушение
Енергийната сигурност и бюджетът са сред основните предизвикателства според премиера Гюров