Днес ще заседава Областният координационен щаб, отговарящ за мерките за спиране разпространението на чумата в Странджа. На заседанието са поканени всички собственици на евтаназирани животни заради чумата, както и собствениците на овцефермата в Болярово.
Те продължават да не допускат ветеринарите за взимането на втора проба. Собствениците на овцефермата настояват да видят протокола и резултатите от първичното взимане.
В другото село с огнище на болестта - Шарково, продължава дезинфекцията на улици и тревни площи след евтаназията на всички засегнати стада.
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро