ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Протест в пловдивското село Калековец заради опасен път

bnt avatar logo от Галена Паскова
A+ A-
Чете се за: 00:56 мин.
У нас

Жители на пловдивското село Калековец излязоха на протест тази сутрин заради поредната катастрофа в населеното място. Хората настояват за ограничаване на скоростта на пътя, който минава през селото. Готови са да блокират и движението, ако не бъдат взети мерки и пътят не бъде обезопасен.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Пътят от Пловдив за Раковски преминава през цялото село Калековец. Знаците за ограничение на скоростта не се спазват масово. Поредната катастрофа в селото беше вчера, когато пиян младеж се блъсна последователно в два автомобила и в електрически стълб. Единствено заради ранния час нямаше други пострадали.

Пепа Вълкова: Беше страшно, от удара се събудих, като излязох и видях, гледката беше ужасна, кола по таван. С по над 100 км се влиза, това е страшно.

Това е пореден инцидент заради високата скорост на преминаващите превозни средства. Миналата година е било ударено и дете. Затова хората тази сутрин излязоха на протест.

Мария Георгиева: Апелираме всички институции да вземат мерки, този участък е много опасен.
Колю Миланов - кмет на с. Калековец: Нашите искания са тук да се поставят повдигнати пешеходни пътеки "легнал полицай", за да може да се спре движението особено големите тирове движат се с 70-80 километра в час.
Пепа Вълкова: Спящи полицаи, камери, ако не, правим жива верига и блокираме.

Кметът на община Марица, на чиято територия е селото, заяви, че подкрепя протестиращите жители и че многократно са информирали пътната агенция за проблема. Имало и готов проект за обезопасяване на пътя.

Димитър Иванов - кмет на община Марица: Община Марица за собствена сметка, със собствени средства, успя и проектира 4 "легнали полицаи" в населеното место, извърши всички съгласувателни процедури по този проект, след което предостави проекта с дарение на АПИ.

От Агенция "Пътна инфраструктура" казаха за "По света и у нас", че предстои изграждането на "легнали полицаи". Подобни обезопасителни мерки се предвиждат за още четири села в общината, където има същия проблем.

Свързани статии:

Пиян шофьор помете коли и се преобърна на пътя в село Калековец
Пиян шофьор помете коли и се преобърна на пътя в село Калековец
64 катастрофи у нас само за 24 часа. 14 от тях са тежки - 1 загина,...
Чете се за: 00:36 мин.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?