Жителите на дупнишкото с. Джерман блокираха за няколко минути днес движението по главния път Е-79 край селото. Причината за протеста им е решение на ОбС в Дупница, според което в землището на дупнишкото село ще бъде изградено регионално депо за битови отпадъци. Решението на съветниците в Дупница е отпреди месец и половина. То предхожда друго такова решение отпреди близо шест години, което също беше посрещнато с протести, но не беше осъществено. С началото на новата година джерманци възобновиха недоволството си. Следващият протест вече няма да е мирен, каза Борислав Тасков, председател на сдружението "Бъдеще за Джерман" и организатор на протеста.
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
"Сбогом, малки ангели": Отрупаха с цветя стадион "Славия" в памет на загиналите деца на АМ "Тракия" (СНИМКИ)