Европейската народна партия /ЕНП/ оценява високо работата на правителството на премиера Бойко Борисов и парламентарното мнозинство около ГЕРБ в Народното събрание, заяви председателят на ЕНП Жозеф Дол на работна закуска с председателя на ПГ на ГЕРБ и заместник-председател на партията Цветан Цветанов, съобщиха от пресцентъра на ГЕРБ.
На срещата Цветанов е запознал Дол с политическата обстановка в България и с изпълнението на приоритетите на Българското председателство на Съвета на ЕС. Дол е подчертал, че стабилността в България, която се гарантира от работата на правителството и мнозинството, дава допълнителни гаранции за стабилността в целия регион на Балканите. Цветан Цветанов е посочил, че стремежът на България е с гарантирането на европейските перспективи пред страните от Западните Балкани да се гарантира още повече сигурността на целия ЕС и стабилността в региона.
Председателят на ЕНП Жозеф Дол и заместник-председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов са се обединили около извода, че кохезионната политика е от изключителна важност както за региона, така и за целия ЕС, и са оценили предстоящия днес форум в София на Групата на ЕНП в Комитета на регионите като отлична възможност за дебатиране на проблемите и предизвикателствата пред отделните региони на ЕС.
ЦИК започва да приема документи за регистрация на партии и коалиции за участие в изборите
Промените в Изборния кодекс: Правната комисия ще разгледа ветото на президента
Удължителното действие на Бюджет 2025 ще бъде готово до дни и внесено в парламента
ЦИК започва да приема документи за регистрация на партии и коалиции за участие в изборите