Знамето на Европейския съюз беше издигнато пред президентството по повод на Деня на Европа - 9 май, на церемония в присъствието на президента Румен Радев. Държавният глава прие строя на почетния гвардейски караул. Бяха изпълнени химните на България и на ЕС. Сред присъствалите бяха председателят на парламента Димитър Главчев, министрите Екатерина Захариева, Лиляна Павлова и Красимир Каракачанов, кметът на София Йорданка Фандъкова, депутати, граждани.
По-рано държавният глава положи венец пред паметника на Незнайния войн по повод на 72 години от края на Втората световна война. Венци и цветя на паметника поднесоха министър Красимир Каракачанов, депутати, ветерани и представители на военно-патриотични съюзи и организации, граждани.
От учебната стая до Космоса: 12-годишният Александър с първи стъпки към мечтата си
„Достойните българи“: Отличие получи журналистът от БНТ Мая Димитрова (СНИМКИ)
Полша е домакин на годишната конференция за възстановяването на Украйна, премиерът Радев ще участва
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"