Предаването разказва забравените и любопитни истории от Златния фонд на Националната телевизия
И през новия телевизионен сезон БНТ продължава да обогатява и разработва концепцията на юбилейния проект „БНТ на 60“. В предаването знакови имена от българската култура, изявени журналисти, спортисти, политици и общественици ще продължат да споделят своите спомени за ключови събития, случили се през годините по света и у нас.
От 12 септември, всяка събота и неделя от 19:00 ч., в рамките на 60 минути „машината на времето“ ще връща зрителя към златните години на емблематични телевизионни предавания. Ще припомня поизбледнели образи и забравени мелодии, куриозни случки и забавни истории. Ще дава нови гледни точки към събития, останали завинаги в съвременната ни история и историята на Българската национална телевизия.
Водещ отново ще е един от най-паметливите и сладкодумни телевизионери - Драгомир Драганов, режисьор на поредицата е неуморимият Станислав Терзиев. Частиците от пъстрия пъзел телевизионна история и настояще ще подреждат сценаристите Васко Громков и Иво Иванов. В търсене на неразкрити съкровища от Златния фонд на БНТ ще работи и досегашния редакторски екип.
Не пропускайте „БНТ на 60“ всяка събота и неделя от 19:00 часа по БНТ 1.
Анджелина Джоли превръща личната си болка в актьорско изпълнение във филма "Мода"
Ватиканът започва първата реставрация на Лоджията на Рафаело от 500 години насам
Вилата на Берлускони на остров Сардиния беше продадена на шейх от Катар
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра