49 души са откарани в болници от Спешна помощ
Помощ в Спешното отделение на "Пирогов" в последните часове на 2023 г. и първите на 2024 г. са потърсили 210 души, се посочва в съобщение на интернет страницата на Университетската многопрофилна болница за активно лечение и спешна медицина "Пирогов".
191 от постъпилите по спешност пациенти са възрастни, 66 са деца. 23-ма от пациентите са здравно неосигурени, информират от лечебното заведение.
Ръководството на болницата благодари на всички дежурни лекари.
В новогодишната нощ в столичната Спешна помощ са постъпили близо 200 сигнала.
За лечение в болници са откарани 49 души, сред които 9 деца.
От Спешна помощ уточниха, че сред пострадалите има и младежи с алкохолна интоксикация.
Общо 15 медицински екипа са дежурили в празничната нощ.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг