Регистрираните случаи на заразяване с коронавирус в Румъния се увеличиха с 320 за последното денонощие и общият им брой достигна 21 999, съобщи телевизия Digi 24, позовавайки се на правителствена информация.
От началото на пандемията от усложнения, причинени от коронавирус, са починали 1 410 души.
Повече от 15 700 пациенти са излекувани и са изписани от болниците.
От 15 май в Румъния беше прекратено извънредното положение и на негово място властите обявиха 30-дневен режим на повишена готовност.
Гражданите са задължени да носят маски в обществения транспорт и на закрити обществени места. Все още са затворени заведенията за обществено хранене, търговските центрове и учебните заведения.
Остава в сила решението за преустановяване на въздушните съобщения с други страни.
Казусът "Лукойл" в Румъния: Букурещ готви закон за национализация на рафинерията
Ердоган за решението на Кипърския въпрос: Най-реалистично е създаване на две държави
Официално назначен: Румен Спецов е особеният управител на дружествата от групата "Лукойл" в България
Опозицията с остри критики към избора на Румен Спецов за особен управител
Теменужка Петкова: Бюджет 2026 отразява случващото се в политическия живот у нас в последните 4 години