240 състезатели взеха участие в Европейското първенство по билярд за юноши и девойки в Петрич

240 състезатели взеха участие европейското първенство билярд юноши девойки петрич
13:04, 04.08.2022
Чете се за: 01:32 мин.

240 състезатели от 30 държави взеха участие в Европейското първенство по билярд за юноши и девойки, което се проведе в спортната зала в Петрич.

В дисциплината "динамичен билярд" при юношите до 19 години титлата спечели отборът на Германия, който във финала надигра с 2-0 победи състава на Австрия.

Българският тим пък остана на 19-то място в крайното класиране от общо 30 отбора, които се включиха в надпреварата.

При юношите до 17 години златото спечелиха представителите на Полша, които във финала се наложиха с 2-1 успеха над съперниците си от Финландия.

С титли от надпреварата могат да се похвалят още и отборите на Нидерландия, Естония и Сърбия.

На 6 август Петрич пък ще бъде домакин и на състезание от веригата Euro Tour за мъже и жени. Участие в надпреварата, която ще се проведе на 24 маси, ще вземат над 400 състезатели от 36 страни.

Автор: Слави Илиев

Кметът на Пазарджик разкри, че вече се изгражда осветление на стадиона на Хебър
Антъни Иванов и Йосиф Миладинов са готови за силни резултати на Европейското първенство по плуване