 
                     
                     
                    Съучастник в терористичното нападение на коледен базар в Страсбург беше осъден на 30 години затвор.
42-годишният Одре Монджeи беше признат за виновен, че е помогнал на стрелеца да осъществи терористичните си планове, като го е снабдил с оръжие. Съдът в Париж обаче не го призна за съизвършител.
При нападението на 11 декември 2018 г. бяха убити петима души, а други 11 - ранени. Отговорност пое "Ислямска държава". Четирима заподозрени съучастници на извършителя бяха съдени в Париж през февруари. Двама от тях получават четири и пет години лишаване от свобода. Четвъртият обвиняем беше оправдан.
"За жертвите това е признание колко сериозно е преживяното от тях, ужасът на коледния базар, цялото им страдание и болка. Въпреки че господин Монжеи не беше признат за съучастник. За жертвите беше важно да знаят истината, а наказанието да бъде съобразено със сериозността на деянието. Днес възтържествува справедливостта", каза адвокатът на жертвите Катриш Шварц.
 Благомир Коцев поиска делото срещу него да бъде прекратено, материалите по разследването му бяха предявени
                                            
                    
                        Благомир Коцев поиска делото срещу него да бъде прекратено, материалите по разследването му бяха предявени