ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

40 души повдигнаха автобус в Берлин, за да освободят притиснат от задното колело младеж

bnt avatar logo от БНТ , Източник: БТА
A+ A-
Чете се за: 01:25 мин.
По света
души повдигнаха автобус берлин освободят притиснат задното колело младеж
Снимка: БГНЕС/Архив
Слушай новината

Около 40 души вдигнаха автобус в Берлин, за да освободят млад мъж, заклещен под превозното средство, съобщиха от полицията в германската столица.

18-годишният младеж бил притиснат от гума на задния мост, след като паднал, докато бягал, за да хване автобуса, който тръгвал от спирката, казаха местните власти. Шофьорът на автобуса незабавно спрял и с помощта на 40 души успял да повдигне дясната страна на автобуса достатъчно високо, за да извадят мъжа.

Хирурзи и медицински сестри от близкия медицински център в берлинския квартал "Шпандау" са се отзовали на място, за да окажат първа помощ. От полицията съобщиха, че мъжът е получил драскотини, натъртвания и наранявания на ръката и е бил откаран в болница, където бил подложен на операция.

Берлинската полиция разследва как той се е озовал под автобуса и заяви, че е впечатлена от колективните действия за спасяването му и похвали хората, които са се отзовали, като ги нарече "герои".

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok

ТОП 24

Най-четени

Product image