42 години по-късно Уулвърхямптън отново победи на "Олд Трафорд"

21:28, 03.01.2022
Чете се за: 01:42 мин.
години късно уулвърхямптън отново победи олд трафорд

Отборът на Уулвърхямптън сложи край на 42-годишната си суша без победа като гост над Манчестър Юнайтед, след като надигра "червените дяволи" с минималното 1:0.

С успеха "вълците" се изкачиха до 8-ото място с актив от 23 точки, което е само три зад днешния съперник.

Футболистите на Бруно Лаже изиграха един много силен двубой на "Олд Трафорд", но единственият гол дойде чак в 82-ата минута, когато Жоао Моутиньо се възползва от изчистена топка и след като я овладя, преодоля Давид де Хея и с премерен изстрел по земя в долния ляв ъгъл стреля за 1:0.

Преди този гол и двата отбора бяха ударили по веднъж гредата, като за Юнайтед това стори Бруно Фернандеш, а за Уулвс Роман Саис след изпълнение на пряк свободен удар.

Междувременно попадение на Кристиано Роналдо беше правилно отменено заради засада в 69-та минута на двубоя.

В самия край на двубоя пък вратарят на гостите Жозе Са блесна с чудесна намеса след удар на Фернандеш, за да запази трите точки за "вълците".

След поражението "червените дяволи" са на 7-ото място във временното класиране с 31 точки. Лидер е Манчестър Сити.