ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

46-годишен мъж е изнудвал сексуално над 20 деца в интернет

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:20 мин.
У нас
годишен мъж изнудвал сексуално деца интернет
Слушай новината
00:00
00:00

Служители на ГДБОП установиха мъж, изнудвал над 20 деца.

Операцията е проведена на 29 март т.г. под ръководството на РП-Хасково. Действията са осъществени от служители на отдел „Киберпрестъпност в ГДБОП и колегите им от териториалните звена в Хасково и Пловдив по образувано досъдебно производство.

В хода на разследването е установен 46-годишен пловдивчанин, изнудвал и принуждавал непълнолетни момичета да изпълняват извратените му сексуални желания.

Изяснено е, че е набелязвал жертвите си в социалните мрежи Фейсбук и Инстаграм.

Към всяка от тях той подхождал персонално, в зависимост от възрастта и емоционалното й състояние, но с една единствена цел – да бъде контролирано поведението й в онлайн среда. За задоволяване на сексуалните си желания впоследствие мъжът прехвърлял комуникацията си с децата в Скайп.

При извършените процесуално-следствени действия от адреса му са иззети веществени доказателства, съдържащи данни за над 20 момичета на възраст от 6 до 14 години. Установено е още, че за да осуети физическо проследяване, той се прикривал зад фалшиви самоличности в мрежата и е използвал маршрутизиращи системи.

Работата по документирането на случая продължава.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?