Концерт на Арената за бикове в Палма де Майорка и вечеринки на лодки и в девет хотела станаха причина за появата на огнище на коронавирус, което засегна повече от 500 студенти по време на учебно пътуване до Балеарските острови, предаде БНР.
Въпреки това местното правителство излезе с изявление, че островите продължават да са една от най-безопасните дестинации в Испания.
Правителството е категорично, че глобата за нарушителите ще бъде между 60 000 и 600 000 евро в зависимост от решението на съдията след приключването на процеса.
"Няма да позволим безразсъдството на малцина и на тези, които печелят от това, да изложи на риск човешкия живот и икономическото възстановяване на региона", заяви премиерът на Балеарските острови Франсина Арменгол и прикани всички граждани да продължат да бъдат предпазливи и да спазват мерките за здравна защита, защото по думите ѝ никога след избухването на пандемията, регионът не е бил по-близо до нормалността от сега.
Тя благодари на полицията, която е закрила концерта, тъй като той е бил разрешен само ако присъстващите са с маски и стоят на столовете си, без да стават и да танцуват.
Министерството на здравеопазването е започнало да проверява всички служители на хотелите, в които са били отседнали студентите, за да се проследи дали има заразени, които верижно да инфектират семействата и приятелите си.
Ще бъдат предприети и правни действия срещу туристическите агенции, които са организирали пътуванията, при които са нарушавани мерките за безопасност.
Кой стои зад саботажите на „Северен поток“: Разказ на украински полковник, сочен за координатор на атаките
Антониу Коща на посещение в Братислава и Талин: Председателят на Европейския съвет обсъжда бюджета на ЕС
"Игра на тронове" среща "Хари Потър": Кит Харингтън влиза в ролята на проф. Локхарт
Очакват ли се големи разлики при „Гражданската отговорност“ след влизането в сила на „Бонус-Малус“?