68-годишна жена почина пред болницата в Благоевград. Няколко дни се е лекувала вкъщи преди да потърси лекарска помощ. Според директора на болницата жената е била с отрицателен тест за COVID-19.
По непотвърдена информация жената, която е била придружавана от дъщеря си, първо отишла в частната болница в града, откъдето ѝ обяснили, че трябва да се лекува в съседната държавна болница.
На път към вътрешно отделение жената се е почувствала зле и е починала пред сградата на отделението. Районът беше отцепен от полиция. Огледът продължи няколко часа, а близките отказаха коментар.
Изпълнителна агенция „Медицински надзор“ се самосезира и започна спешна проверка. От Регионалната здравна инспекция също ще проверяват частната и държавната болница, както и Спешния център в Благоевград.
Автор: Антония Сукалинска


Непознат шедьовър на Реноар беше продаден за 1 милион и 800 000 евро на търг в Париж
Капсулата "Старлайнър" ще тръгне без астронавти при следващия си полет до МКС
Тежко остава състоянието на 7-годишното дете след жестоката катастрофа край Пловдив
ПОС терминалите и банкоматите спират временно на Нова година, някои заведения затварят