Възрастна жена е измамена с 8000 лева от телефонни измамници в Хасково, съобщиха от пресцентъра на областната дирекция на МВР.
Сигналът за измамата е подаден от 90–годишната жена вчера в 14.30 часа на спешния телефон. Измамената разказала на полицаите, че около 10.00 часа е получила обаждане на стационарния си телефон, а впоследствие е позвънено и на мобилния ѝ телефон от мъж, който ѝ се представил за лекар. Измамният доктор приложил схемата "пострадал роднина", за да въведе в заблуждение жертвата си. Гласът съобщил на възрастната жена, че дъщеря ѝ е пострадала и са необходими средства за лечението ѝ. Без да се усъмни жената последвала указанията, които ѝ били дадени, и предала на входната врата на дома си 8000 лева на непознато за нея лице.
Когато часове по-късно осъзнала измамата, подала сигнал в полицейското управление.
Заради ремонти временно е променено движението по АМ „Тракия“ в областите Стара Загора и Сливен
Един човек е тежко пострадал, още четирима са ранени след катастрофа на пътя Русе - Шумен
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско