Абха измъкна равенство срещу Ал-Насър с гол в добавеното време

Кристиано Роналдо пропусна да се разпише в седми пореден шампионатен мач.

19:57, 06.10.2023
Чете се за: 01:42 мин.
роналдо похвали играта насър псж страхотно представяне силен противник

Двубоят между Ал-Насър и Абха от 9-ия кръг на Саудитската професионална лига завърши при резултат 2:2. Кристиано Роналдо пропусна да се разпише в седми пореден шампионатен мач.

Домакините поведоха в резултата след едва 134 секунди игра на стадион "Ал-Ауал Парк" в Рияд. Отавио завърши многоходова акция за 1:0.

Възпитаниците на Луиш Кастро удвоиха аванса си в 28-ата минута с гол на Андерсон Талиска. Бразилецът засече от движение центриране във вратарското поле на Садио Мане.

До почивката гостите успяха да намалят изоставането си. Саад Бгуир бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Отавио срещу Закария Ал-Судани.

След паузата Кристиано Роналдо изпати топката в противниковата врата, но попадението не бе зачетено поради засада.

В добавеното време на двубоя Карл Токо Екамби възобнови равенството с прецизен удар извън наказателното поле, който попадна в горния далечен ъгъл на вратата.

Ал-Насър се изкачи до 3-ата позиция в класирането с актив от 19 точки. Абха заема 15-ото място в подреждането със 7 пункта.