адриан андреев играе малек джазири първия кръг основната схема форли
Снимка: БФ Тенис
08:13, 17.03.2022
Чете се за: 01:02 мин.

Поставеният под №6 Адриан Андреев стартира успешно участието си в турнира на твърд корт в Бейкърсфилд (САЩ) от календара на международната федерация (ITF).

В първия кръг на схемата с награден фонд 25 000 щатски долара, българинът победи ирландеца Осгар О′Хойсин с 6:4, 7:5 след близо 2 часа игра.

20-годишният Адриан осъществи единствения пробив в първия сет в седмия гейм и затвори частта за 51 минути. Във втория сет, Андреев загуби подаването си във втория гейм и изостана с 0:3, но в петия успя да върне брейка, а в 11-ия проби още веднъж и затвори двубоя с втория си мачбол след 1:55 ч. на корта.

На 1/8-финалите Адриан Андреев ще срещне участващия с "уайлд кард" представител на домакините Бруно Кузухара.

Гражданска организация "Мисия Криле": Държавна агенция за бежанците показва абсолютна институционална немощ