Адриан Андреев не успя да намери място в основната схема на турнира от сериите "Чалънджър" в Братислава

Андреев заема 209-ото място в световната ранглиста по тенис.

адриан андреев отпадна генуа
Снимка: БФ Тенис
17:45, 28.10.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Адриан Андреев загуби във финалния втори кръг на квалификациите на турнира на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Братислава (Словакия) с награден фонд 148625 евро.

Поставеният под №9 българин претърпя поражение от четвъртия в схемата на пресявките Рафаел Колиньон (Белгия) с 4:6, 5:7 след 101 минути игра.

23-годишният Андреев допусна пробив в откриващия гейм, след което не успя да го върне и загуби първия сет. Във втората част той навакса ранен брейк пасив и дори поведе с 4:2, но допусна бързо изравняване. При 5:4 той пропиля сетбол при подаване на съперника, а в последствие Колиньон стигна до крайната победа, завършвайки серия от три поредни гейма.

Андреев все пак заработи 3 точки за световната ранглиста, в която заема 209-ото място.