Адриан Андреев
Снимка: Sofia Open
15:09, 10.01.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Адриан Андреев се класира за основната схема на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Чалънджър" във Форли (Италия) с награден фонд 45 730 евро.

Във втория кръг на пресявките Андреев победи със 7:5, 4:6, 6:1 №3 в квалификациите Михаел Хеертс от Белгия, който е № 339 в световната ранглиста. Срещата продължи 2 часа и 24 минути.

На старта Адриан разгроми с участващия с "уайлд кард" представител на домакините Кристиан Капачи с 6:0, 6:0.

Българинът изоставаше с 3:5 в първия сет срещу Хеертс, но със серия от четири поредни гейма успя да спечели със 7:5.

Във втората част Андреев изостана с 0:3, но успя да намали на 4:5. Адриан обаче допусна още един пробив и сетовете бяха изравнени. В третата решителна част Андреев показа класата си и спечели с убедителното 6:1.

За съжаление Александър Лазаров отстъпи на старта на квалификациите с 3:6, 3:6 от световния номер 367 Гийс Броуер от Нидерландия.

Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени НА ЖИВО по БНТ 3
Чете се за: 02:25 мин.
Калояна Налбантова достигна до четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
22:19, 03.05.2024
Кристин Кръстева се класира 30-а в многобоя при девойките на европейското първенство по спортна гимнастика
21:50, 03.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Макс Верстапен най-бърз в свободната тренировка за Гран при на Маями
21:43, 03.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Боряна Калейн завърши втора, Стилияна Николова е трета в квалификациите на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
21:34, 03.05.2024
Чете се за: 02:30 мин.