Адриан Андреев започна с победа на Чалънджъра в Кобленц

15:44, 01.02.2023
адриан андреев пропусна три мачбола отпадна турнира чалънджър роан
Снимка: БФ Тенис

Третата ракета на България в мъжкия тенис Адриан Андреев стартира с победа участието си на турнира от сериите Чалънджър в Кобленц, Германия, надигравайки в два сета представителя на домакините Даниел Мазур.

Андреев се наложи със 7:5, 6:3 за 80 минути игра и по този начин се класира за осминафиналите в надпреварата.

Срещата започна трудно за българина, който допусна да бъде пробит още в първия гейм на двубоя, но той успя да реагира и стигна до равенството при 3:3. Впоследствие първият сет вървеше гейм за гейм, но Адриан дочака своя миг и в 12-ия гейм стигна до нов пробив, печелейки първата част след 7:5.

Във втората отново Мазур първи нанесе своя удар, взимайки подаването на Андреев, за да поведе с 3:2, но от българският тенисист отговори със серия от четири поредни гейма, с която сложи точка на спора в мача след 6:3 в своя полза.

По този начин Адриан Андреев заслужи място във втория кръг в Кобленц, където го очаква мач срещу №4 в схемата Максимилиан Мартерер. До този момент двамата са се срещали два пъти, като в първия случай Мартерер спечели с 6:2, 6:0 в квалификациите на Sofia Open 2017, а през миналата година германецът отнов се наложи с 6:3, 6:2 на Чалънджъра в Брауншвайг.