Адриан Андреев започна с победа на тенис-турнира в Орлеан

от Вяра Илиева
14:46, 28.09.2022
Чете се за: 01:25 мин.
адриан андреев загуби старта квалификациите монтерей

Адриан Андреев започна с победа участието си на турнира в зала в Орлеан (Франция) от сериите "Чалънджър" с награден фонд от 135 хиляди евро.

В двубой от първия кръг 21-годишният Андреев надделя с 6:4, 1:6, 6:2 над индиеца Рамкумар Раманатан за час и 40 минути.

Българинът стигна до успеха, въпреки че съперникът му записа 11 аса и взе първите пет гейма във втория сет. През останалото време обаче Андреев бе много стабилен в играта си от основната линия, а освен това успя да спечели и над 50 процента от точките разиграни при негов втори сервис.

Във втория кръг Андреев ще играе с победителя от мача между поставения под номер 1 в схемата французин Корентен Муте и белгиеца Михаел Геерц.