Айнтрахт нанесе второ поредно поражение на Леверкузен

12:39, 03.01.2021
Чете се за: 00:37 мин.
айнтрахт нанесе второ поредно поражение леверкузен

"Аспирините" пропуснаха шанса да оглавят класирането в германската Бундеслига, след като допусна второ поредно поражение, губейки с 1:2 като гост на Айнтрахт (Франфурт) в среща от 14-ия кръг на първенството.

За Леверкузен това е втора поредна загуба, след като със същия резултат тимът отстъпи и на Байерн (Мюнхен) в последния си мач за 2020 година.

Началото на мача не предвещаваше подобен завършек, тъй като гостите откриха резултата след десет минути игра след страхотно изпълнение с пета на Надим Амири, с което той матира стража на Айнтрахт, Кевин Трап.

Преднината на Байер се задържа обаче само 12 минути преди Амин Юнес да възстанови паритета на стадиона във Франкфурт.

Пълният обрат стана факт в 54-та минута, когато защитникът на "аспирините" Едмонд Тапсоба си отбеляза автогол при опита си да пресече подаване на Дайчи Камада.

По този начин домакините спечелиха за четвърти път през сезона, с което се изкачиха до 8-та позиция в подреждането с 20 точки. Леверкузен пък, които нямаха нито една загуба в първите 12 кръга, след второто поредно поражение останаха на 3-то място.