Академик Пловдив надигра Левски в резултатен сблъсък в Пловдив

академик пловдив категорична победа черно море тича
Снимка: БФ Баскетбол
20:48, 16.02.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Академик Пловдив победи Левски с 92:87 точки в мач от 14-ия кръг на Националната баскетболна лига.

В първата част домакините успяха да изградят преднина след 20:14. Във втората четвърт пловдивчани изградиха най-голямата си преднина в мача от 14 точки при резултат 30:16, но гостите изоставаха с 5 пункта а почивката - 39:44.

След паузата столичаните стигнаха до обрат и поведоха с точка преди заключителните 10 минути от двубоя. И двата отбора завършиха сблъсъка силно, като регистрираха най-резултатните си четвърти. Възпитаниците на Йордан Янков отбелязаха 33 точки, а опонентът им реализираха 27 пункта. В крайна сметка пловдивчани заслужено се поздравиха с успеха след 92:87.

Най-резултатни в зала "Колодрума" бяха Васил Бачев с Антъни Гуджино от отбора на победителите. И двамата се отчетоха с по 22 точки, като американецът записа дабъл-дабъл със своите 10 борби.

Академик Пловдив е с актив от 8 победи и 9 загуби, докато Левски има 9 успеха и 6 поражения.

Среща на военните министри на НАТО: Предупреждения към Русия от Брюксел
"Свободни на този или на онзи свят" - премиера на филма на БНТ пред студенти в НАТФИЗ