БК Черно море Тича
Снимка: Facebook: БК Черно море Тича
22:39, 03.12.2023
Чете се за: 03:37 мин.

Черно море Тича записа трета победа в Националната баскетболна лига (НБЛ). Пред собствена публика момчетата на треньора Кирил Болшаков надделяха над Академик Пловдив с 93:87. Домакините на практика решиха изхода от мача през първите две части, в които вкараха 62 срещу 36 точки за противника, но можеха и да изпуснат успеха в следващите две части, когато позволиха на гостите да стопят сериозен пасив и да се приближат на 5 точки от тях.

За победителите Аверил Ъгба завърши с "дабъл-дабъл" – 21 точки и 10 борби, а за гостите – Джерълд Лидел – 18 точки и 10 борби.

Черно море Тича е с три успеха и 7 поражения в класирането, а тимът Академик има две победи и осем загуби от началото на сезона.

Преди началото на двубоя Аверил Ъгба бе отличен за играч номер 1 на лигата през миналия месец.

Домакините изиграха много силно първо полувреме, в което вкараха над 60 точки. Още в началото на мача те поведоха с 10:0 за по-малко от две минути игра. След три минути и половина игра с кош на Костадин Лазаров преднината на Черно море Тича стана 13 точки при 16:3. Около три минути преди края на първия период гостите намалиха пасива си до 6 точки, но домакините взеха безпроблемно първата част с 32:19.

През втората четвърт добрата игра на играчите на домакините продължи и след малко повече от четири минути игра поведоха с 20 точки при 41:21 след кош на Аверил Ъгба. Черно море Тича не се отпусна и продължи да трупа преднина, която на почивката достигна до 26 точки – 62:36.

След 2 минути и 20 секунди след подновяването на играта след почивката с тройка на Тач Ънру домакините поведоха с 30 точки при 69:39. Последваха няколко неуспешни атаки за Черно море Тича, което позволи на гостуващия тим малко след средата на третия период да намали пасива си до под 20 точки – 52:71. Минута и 38 секунди преди края на третия период с тройка на Кръстомир Михов гостите успяха да намалят изоставането си до 14 точки 59:73.

Преди последната част резултатът бе 78:61 за Черно море Тича, а в последната част домакините допускаха доста грешки и това позволи на Академик около две минути и половина преди края да намали изоставането си до 10 точки при 77:87, а минута и половина преди края разликата падна под 10 точки. Гостите опитаха да стигнат поне до продължение, но силите им не стигнаха и Черно море Тича се поздрави с успеха.