академик пловдив обърна шумен последните секунди
Снимка: БФ Баскетбол
21:34, 29.01.2022
Чете се за: 01:10 мин.

Академик Пловдив победи Ямбол с 106:80 точки в мач от 16-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Ямболии поведоха с 3:2, но пловдивчани бързо изградиха двуцифрен аванс при резултат 13:3. Домакините съумяха да реализират цели 33 точки през първата част, като до почивката напълно контролираха играта в срещата след 59:32.

След паузата възпитаниците на Йордан Янков продължиха да доминират, като в заключителната част преднината има нарасна до 38 точки за 97:59. Гостите изиграха най-резултатните си 10 минути именно в края, като отбелязаха 28 точки, за да оформят крайното 80:106.

Най-резултатен на паркета бе Николай Титков с 21 пункта, а Николай Николов се отчете с дабъл-дабъл след 17 точки и 11 борби.

Академик Пловдив се изкачи до 3-ата позиция в класирането с актив от 7 победи и 7 загуби. Ямбол е 8-и с 3 успеха и 9 поражения.

Кирил Петков спечели наградата "Политик на годината"