От утре до 10 ноември пътните полицаи започват акция" Зима". Първият етап ще бъде насочен към велосипеди, каруци ,тротинетки. Вторият етап - към пешеходците дали спазват правилата за движение, а при третия към края на ноември ще се проверяват автомобилите.
За състоянието на гумите ,светлините, чистачките, включително и системата за измиване на прозорци - това е част от първата кампания от акция "зима ". При следващата, на 17 ноември, ще бъде отбелязан Световният ден за възпоменание на жертвите от пътнотранспортни произшествия. През последните три зимни сезона у нас е имало над 5000 тежки пътнотранспортни произшествия, като загиналите са 435, а ранените близо 6400 участници.

"От началото на годината до вчерашна дата имаме загинали 11 велосипедисти и 324 ранени. Загиналите велосипедисти са на територията на Велико Търново, Видин, Ловеч, Пловдив, Стара Загора и град София", каза Димитър Мичев, началник "Пътна полиция" в ГДНП.
По думите му големият проблем остават пешеходците, като от началото на годината са загинали 85 души.
Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г.
Владислав Горанов, ГЕРБ: Очаквахме по-амбициозен бюджет, а не констатация, че се продължава наследеното
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи плакет от ORF на конкурса "Евровизия 2026"