Аксел Трухчев с 27 точки при победа на Нефтохимик 2010

Симеон Димитров бе най-резултатен за Черно море с 15 точки.

ВК Нефтохимик 2010
Снимка: Startphoto.bg
20:35, 23.10.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Посрещачът Аксел Трухчев отбеляза 27 точки и Нефтохимик 2010 (Бургас) спечели с 3:1 (25:19, 26:24, 28:30, 25:18) срещу Черно море (Варна) в мач от първия кръг на българския шампионат по волейбол за мъже.

Французинът с български корени Трухчев записа 22 точки на атака, два аса и три блокади за победата на Нефтохимик. 17 точки добави Розалин Пенчев, а Красимир Георгиев завърши с 12.

Нефтохимик спечели убедително първия гейм на 19 точки и във втория стигна до допълнителни разигравания за успех с 26:24 срещу гостите. Черно море върна един гейм с 30:28 в третата част, но варненци не успяха да докарат мача до тайбрек след нов изразителен успех на шампионите от 2023-а година в последния четвърти гейм.

Черно море взе първите две точки, но Нефтохимик изравни с ас и блокада на Трухчев, а топка в аут на Борис Начев даде преднина на домакините. Серията на Нефтохимик стигна до седем спечелени разигравания и Трухчев се отчете с още две успешни атаки, а бургазлии задържаха преднината си до края на четвъртата част. Красимир Георгиев пък довърши гостите с блокада за 25:18.

Съдът остави в ареста бандата, арестувана за компютърни престъпления, измами и пране на пари
Ще има или не референдум за вятърните централи в Добричко?