Ал-Насър е на полуфинал на Кралската купа на шампионите в Саудитска Арабия

Роналдо се разписа в 74-та минута на двубоя с Ал-Шабаб.

Ал-Насър Кристиано Роналдо Алекс Телеш
Снимка: БТА АРХИВ
22:37, 11.12.2023

Ал-Насър се класира за полуфиналите на Кралската купа на шампионите в Саудитска Арабия. Тимът спечели с категоричното 5:2 гостуването си на Ал-Шабаб.

Още от самото начало мачът не тръгна добре за домакините, след като Яник Ферейра Караско пропусна дузпа в 15-ата минута. Само две по-късно Ал-Насър откри резултата. Секо Фофана се разписа, довкарвайки избита от вратаря топка. Ал-Шабаб все пак успя да изравни в 24-тата минута след гол с глава на Карлос Жуниор след центриране от корнер. Четири по-късно Ал-Насър отново излезе напред след светкавична контраатака, завършена от Садио Мане.

В 45-ата минута Абдулрахман Гариб направи резултата 1:3 след асистенция на Марсело Брозович. В 74-тата минута и Кристиано Роналдо се разписа за Ал-Насър. В 90-ата минута домакините направиха загубата си малко по-почетна с гол на Хатан Бахбри за 2:4, но дълбоко в добавеното време Мохамед Маран оформи крайното 2:5.

На полуфинала Ал-Насър ще се изправи срещу състава на Ал Халеей.