Ал-Насър и Кристиано Роналдо се класираха за финала в Купата на Краля

Португалският нападател отбеляза две попадения

07:32, 02.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
роналдо похвали играта насър псж страхотно представяне силен противник

Ал-Насър победи Ал Халеей с 3:1 и се класира за финала в турнира за Кралската купа на шампионите. Звездата на победителите Кристиано Роналдо отбеляза две попадения.

Именно португалският нападател откри резултата на стадион "Кинг Сауд Юнивърсити" в Рияд в 17-ата минута. Националът на Португалия се възползва от грешка на противниковия вратар и го прехвърли с прецизен удар от движение.

Преди почивката възпитаниците на Луиш Кастро получиха дузпа за игра с ръка на Иво Родригеш. Садио Мане удвои преднината на тима си с точно изпълнение.

Айман Яхия също изпрати топката в противниковата врата, но голът му не бе зачетен заради засада.

След почивката Кристиано Роналдо отново се разписа. 39-годишният футболист бе точен от непосредствена близост.

Появилият се на почивката Фуаз Алтриес отбеляза почетното попадение за гостите, а гол на Абдулазиз Ал Елеуаи за домакините бе отменен заради засада.

На финала Ал-Насър ще срещне Ал-Хилал, който отстрани Ал-Итихад с 2:1.