Алавес и Виляреал записаха изразителни победи на старта на Купата на Испания

алавес виляреал записаха изразителни победи старта купата испания
09:46, 03.11.2023
Чете се за: 02:25 мин.

Алавес спечели с 10:0 срещу седмодивизионния Депортиво Мурсия в мач от първия кръг на турнира за Купата на Испания по футбол, след като Йон Карикабуру отбеляза хеттрик и други трима футболисти се разписаха по два пъти - Абде Ребач, Шебер Алкаин и синът на румънската легенда Георге Хаджи - Янис.

Алавес, който е 17-и в Ла Лига с две победи от 11 мача, нямаше успех от 2-и септември преди срещата с аматьорския тим от Мурсия.

Ребач даде начало на головата фиеста в седмата минута, след което асистира на Рубен Дуарте в 13-ата и сам се разписа за 3:0 в края на първото полувреме. Алкаин вкара поредни голове на старта на втората част, а в 63-та минута точен бе и бившият играч на Фиорентина и Рейнджърс Глазгоу - Хаджи. Последва хеттрикът на Карикабуру и вторият гол на румънеца, оформили крайното 10:0.

Хеттрик падна и на мача Виляреал - Чиклана. "Жълтата подводница" спечели с 5:0, а Ману Тригерос записа хеттрик срещу шестодивизионния тим. Хорхе Паскуал и Алекс Баена също бяха точни за Виляреал, който е 12-и в Ла Лига.

Гранада също продължи напред след победа с 3:0 над петодивизионния Ароса, но елитният тим може да бъде изхвърлен от турнира заради неправомерното използване на играч. Това е 24-годишният вратар Адри Лопес. Според правилата за Купата на Испания, отборите нямат право да използват футболисти от резервите си отбори, чиято възраст е над 23 години.

Валенсия победи Логронес с 2:0, а два мача между отбори от ниските нива на футболната пирамида в Испания бяха отложени заради лошо време.

Реал Мадрид представи Килиан Мбапе
15:26, 16.07.2024
Чете се за: 03:07 мин.
Ясен е жребият за Дея Спорт, Нефтохимик и ЦСКА в евротурнирите
15:17, 16.07.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Женските волейболни отбори на Левски и ЦСКА научиха опонентите си за Чалъндж къп
15:11, 16.07.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Балкан и Рилски спортист попаднаха във втора урна за Купата на ФИБА Европа
14:59, 16.07.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Българските юношески национали по бокс взеха участие на подготвителен турнир в Латина
14:51, 16.07.2024
Левски удължи договора на Антоан Стоянов
14:43, 16.07.2024
Чете се за: 00:27 мин.
Волейболният Левски попадна в група с Ястжембски, Люнебург и Шомон в Шампионска лига
14:35, 16.07.2024
Чете се за: 01:40 мин.