15:51, 19.02.2021
Чете се за: 00:50 мин.
Зимни
алберт попов гигантския слалом матьо фавр световната титла

Френският алпиец беше 4-ти след първото спускане, но с отлично каране във втория манш напълно заслужено се качи на най-високото място на почетната стълбичка за втори път на шампионата в Кортина Д`Ампецо след триумфа му в паралелния гигантски слалом.

Фавр даде общо време от 2:37.25, оставяйки зад себе си представителят на домакините Лука де Алепрандини. Италианецът беше втори и след първото каране, а във втория манш устоя на напрежението, за да стигне до своя първи медал от планетарен шампионат.

Бронзът остана за Марко Шварц от австрийския тим, който също направи много добро каране по тежкото трасе, което взе не една или две жертви във втория манш.

Една от тях беше водачът след първото спускане Алекси Пенторо, койото изпусна врата и не завърши, коронясвайки Фавр за световен шампион.

До финалът не успя са стигне и 3-ия от първия манш, Александър Шмид, който не издържа на напрежението и също направи грешка, която го изхвърли от трасето.

Най-добрият български алпиец Алберт Попов се справи с трудното трасе при второто си спускане и с едно много стабилно каране финишира на 24-та позиция в общото класиране.

За съжаление другите ни трима представители, Камен Златков, Калин Златков и Константин Стоилов не успяха да завършат, след като допуснаха грешки в горната част на трасето.

Въпреки това, за тях самото участие на шампионата е едно страхотно постижение и безценен опит, който да им помогне в бъдещото им развитие.

Още Зимни

Българска федерация ски тържествено отбеляза 100-годишния си юбилей
21:32, 24.04.2024
Чете се за: 02:40 мин.
Румен Радев удостои с Почетния знак на президента участниците в експедицията "Еверест 84"
20:11, 24.04.2024
Чете се за: 03:12 мин.
Георги Глушков награди участниците в експедицията "Еверест 84"
Чете се за: 01:10 мин.
България започна с тежко поражение на световното първенство по хокей на лед в Дивизия II
22:49, 22.04.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Кандидатурата на Франция за Зимните олимпийски игри през 2030 г. все още не е напълно готова
18:52, 22.04.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Президентът Румен Радев и спортни експерти обсъдиха перспективата за това София да организира Зимни младежки олимпийски игри
17:56, 22.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
40 години от развяването на българското знаме на най-високата точка на света - Еверест (ВИДЕО)
12:57, 21.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Александър Георгиев стана вратарят с най-много победи в рамките на редовния сезон в НХЛ
11:57, 19.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.