Най-добрият български скиор-алпиец Алберт Попов бе номиниран в конкурса "Мъж на годината". Попов впечатли с историческия си първи подиум в старт за Световната купа по ски-алпийски дисциплини в слалома в Палисейдс Тахо, САЩ през февруари. Състезателят завърши трети и стана първият българин с място в призовата тройка на старт за Световната купа в алпийските ски след Петър Попангелов през 1984 година.
Другите номинирани за "Мъж на годината" са екипът Веселин Георгиев и Милко Михалков за спасяването на малкия Сашко от Перник, както и Манол Пейков за доброволческата си дейност.
Публичното гласуване в петнадесетото издание на престижния конкурс вече започна и ще продължи до 30 април тази година.
Церемонията по награждаване ще бъде на 11 май 2023 г.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Богомил Николов: Агенцията по храните трябва да контролира пазара превантивно