Алберт Попов и Юлия Златкова са шампиони на България в гигантския слалом

алберт попов юлия златкова шампиони българия гигантския слалом
Снимка: Българска ски федерация
15:55, 04.04.2022
Чете се за: 02:05 мин.

Националите Алберт Попов (Мотен) и Юлия Златкова (Юлен) са шампиони на България в гигантския слалом. Стартът, който бе отложен от вчера заради неблагоприятни атмосферни условия в Банско се проведе днес отново на писта „Томба“ при слънчево време и много положителни емоции.

В гигантския слалом при мъжете първи е Хю Макадам (Австралия) с време от 1:50,04 мин. Втори само на 0,06 сек остана сребърният медалист в гигантския слалом от олимпиадата в Пекин 2022 Жан Кранец (Словения).

Алберт Попов е трети на 1,31 сек и взима златото за националното първенство, като най-предно класирал се български състезател в дисциплината. Среброто е за четвъртият днес Константин Стоилов (Витоша ски), а с бронз е Калин Златков (Юлен), който завърши шести.

При жените първа е Тина Робник (Словения), която е 25-а в световната ранглиста в гигантския слалом. Тя изпревари с 1,99 сек своята сънародничка Ана Буцик. Трета на 3,58 сек е Луиза Бертрани (Италия). От българските алпийки най-напред е Юлия Златкова. Тя е четвърта, но взима златния медал в дисциплината. Петата Лиляна Питова (Банско) е сребърна медалистка от държавното, а шестата Мартина Иванова (Боровец) спечели бронза.

След състезанието бе и официалното награждаване за стартовете от националното първенство и за купа „Пирин“, които се проведоха от 31 март до 4 април в Банско.

Сред връчилите наградите бяха Георги Бобев, вицепрезидент на федерацията по ски, Виктор Гичев, директор на състезанията, Георги Главчев, Юлен, Иван Каневчев и др.

Илиана Раева: България повече няма да участва на състезания в Баку
11:29, 20.04.2024
Кристиян Николов и Йордан Ернандес стартират на европейското първенство по бокс в Белград днес
11:10, 20.04.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Гледайте финалите на Световната купа по прескачане на препятствия в Рияд по БНТ 3
Чете се за: 00:50 мин.
Гледайте по БНТ 3 третия мач от финалната серия за титлата в НВЛ за жени между Марица и ЦСКА
10:15, 20.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Атлетик Билбао не успя да вземе трите точки от аутсайдера Гранада
10:04, 20.04.2024
Чете се за: 00:40 мин.
Кристиян Димитров в предаването "Аз съм"
Чете се за: 04:05 мин.
Левски спечели отборната титла в класическия стил при момчетата на държавния шампионат по борба в Сандански
09:13, 20.04.2024
Чете се за: 01:07 мин.