Алекс Маркес спечели спринта на "Силвърстоун" преди Гран при на Великобритания в Moto GP

19:46, 05.08.2023
алекс маркес спечели спринта силвърстоун гран великобритания moto

Испанецът Алекс Маркес от екипа на Дукати спечели спринтовата надпревара в Moto GP на пистата "Силвърстоун", която в утрешния ден ще приеме 9-ия кръг за сезона от световния шампионат по мотоциклетизъм.

На легендарното британско трасе по-малкият брат на шесткратния световен шампион в кралския клас Марк Маркес потегли от трета позиция на старта и успя да поеме водачеството в края на втората обиколка, за да запише своята първа победа в спринт от началото на сезона.

Втори остана друг пилот на Дукати Марко Бецеки, който потегли полпозишън, а челната тройка допълни Маверик Винялес с Априля.

Световният шампион и лидер във временното класиране в шампионата Франческо Баная с Дукати днес остана едва 14-и.

Стартът на същинската надпревара за Гран при на Великобритания в Moto GP е в неделя от 15:00 часа българско време.

Различия между заплатите на мъжете и жените според доклад на социалното министерство