Алекс Николов с 21 точки за успеха на Кучине Лубе Чивитанова над Верона с 3:1

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
07:41, 07.11.2022
Чете се за: 01:12 мин.
Александър Николов и тимът на Кучине Лубе (Чивитанова) се класираха на финал за Суперкупата на Италия

Италианският шампион Кучине Лубе Чивитанова се наложи над Верона с 3:1 в мач от италианското волейболно първенство. Лубе отстъпи в първия гейм с 25:16, но успя да се наложи в следващите с 26:24, 25:21, 26:24. В състава на домакините бе Алекс Николов, който започна като титуляр и остана на терена през целия мач. Българинът отбеляза 21 точки за успеха. Той направи 18 точки от атака, 2 точки от блок и заби един ас от сервис. Николов имаше 60 процента успеваемост при атаките. Най-резултатен за шампионите бе Габи Гарсия Фернандес с 26 точки.

Алекс Грозданов също взе участие във всичките геймове за отбора на Верона, чийто треньор е Радостин Стойчев. Грозданов записа 4 точки.

Проф. Тодор Кантарджиев: Ще има настъпление на грип A, пикът ще бъде март
Конференция на ООН за климата в Египет - Румен Радев е начело на българската делегация