18:06, 06.10.2021
Чете се за: 01:17 мин.

Рано тази сутрин един от най-успешните млади играчи на волейболния Левски (София) - Александър Николов, отпътува за САЩ.

Отвъд океана 204-сантиметровият посрещач ще учи и ще играе в "Лонг Бийч". Калифорнийският университет има много добра програма за развитие на волейболисти, която ще помогне на Алекс бързо да се превърне в топ играч и там.

Николов напуска Левски (София) след пет сезона със синия екип. За това време той спечели цели шампионски титли и пъти бе избиран за най-полезен състезател във финалите за подрастващи.

През последния сезон бе повикан за първи път в мъжкия национален отбор, спечели бронз от мъжката Супелига и се окичи със сребро от световното първенство за юноши до 19 г.

Той участва и на световното до 21 г., където българският отбор завърши 6-и, а Николов оглави класацията за най-добър изпълнител на сервис.