Александър Донски се класира за четвъртфиналите на двойки на турнир по тенис в Португалия

Александър Донски, Тиаго Ферейра
Снимка: bgtennis.bg
19:23, 10.10.2024
Чете се за: 00:40 мин.

Националът на България за Купа Дейвис Александър Донски се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира на твърди кортове в Синтра (Португалия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Българинът и португалецът Тиаго Перейра победиха с 6:2, 6:0 представителите на домакините Франсиско Гимараеш и Гийерме Валдодейрош. Срещата продължи 52 минути.

За място на полуфиналите поставеният под №1 в схемата тандем ще играе срещу Жоао Домингеш (Португалия) и Тайлър Стайс (САЩ).

На сингъл Донски загуби в първия кръг с 4:6, 4:6 от №6 в схемата Алберто Баросо Кампос (Испания).