Националът на България за Купа "Дейвис" продължава участието си в турнира на двойки.
Александър Донски отпадна във втория кръг на сингъл на тенис турнира на твърда настилка в Монастир (Тунис) с награден фонд 25 хиляди долара.
Националът на България за Купа "Дейвис" загуби от поставения под номер 3 опитен италианец Лоренцо Джустино с 1:6, 2:6 за 83 минути.
33-годишният Джустино, който е достигнал до 127-ото място в световната ранглиста, поведе с ранен пробив, а след това даде само гейм на българина в първия сет. Във втората част италианецът дръпна с 5:1 и това се оказа решаващо.
В надпреварата на двойки Александър Донски и Бруно Наваро (Испания), които са водачи в схемата, ще играят по-късно днес на четвъртфиналите срещу французите Шарл Бертимон и Юго Пиер.
Джордж Лазаров продължава напред на двойки в Сърбия, Дария Великова стартира с убедителна победа
Пьотр Нестеров донесе първата българска победа в основната схема на Чалънджър турнира в Пловдив
Динко Динев отпадна на старта на тенис турнира от сериите Чалънджър в Пловдив
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета