Александър Гавалюгов с два силни мача на турнира за подрастващи на баскетболната Евролига

08:56, 05.03.2023
Чете се за: 01:50 мин.
александър гавалюгов два силни мача турнира подрастващи баскетболната евролига

Младият български баскетболист Александър Гавалюгов продължи с добрите си изяви и във втория ден от квалификационния турнир за младежката надпревара към Евролигата, който се провежда в Задар, Хърватия.

17-годишният състезател е част от сборния тим на Zadar Next Generation, а в съботния ден той стана най-резултатен при поражението на неговия тим с 76:85 (27:14, 20:27, 16:23, 13:21) срещу Барселона.

Гавалюгов реализира общо 21 точки срещу "каталунците" и добави 7 асистенции и 3 борби за общо 34 минути на паркета, а неговият отбор определено може да съжалява за загубата, след като сборният тим водеше след първото полувреме с 64:63, но след почивката допусна обрат.

Във втория си мач за деня пък Zadar Next Generation надигра с 93:64 (27:14, 26:24, 21:16, 19:10) Хелзинки Баскетбол Академи в последна среща от груповата фаза.

За успеха срещу финландците Александър Гавалюгов се отчете с 8 точки, 2 борби, 4 асистенции и 2 откраднати топки.

Въпреки тази победа Гавалюгов и съотборниците му не успяха да стигнат до първото място в тази група "В" за сметка на Барселона и днес ще се изправят срещу Олимпия Любляна в спор за 3-то място. Двубоят е с начален час 16.30 българско време.

Шофиране с придружител - възможно ли е такова обучение и у нас?
Сметище вместо музей: Стена от античния Одесос е покрита с отпадъци