ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Четирима са задържани за побоя над директора на полицията...
Чете се за: 04:37 мин.
Модната легенда Джорджо Армани почина на 91 години
Чете се за: 01:45 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Александър Томаш: Трябва да пазим топката като жена

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 02:45 мин.
Спорт

Треньорът на ЦСКА увери, че публиката и историята са на страната на неговия отбор, въпреки успехите на Лудогорец.

Александър Томаш
Снимка: БТА
Слушай новината

Треньорът на ЦСКА Александър Томаш даде редовната си пресконференция преди дербито с Лудогорец, което ще се играе утре.

"Преди всеки мач е нормално да имам притеснения, но те са свързани с нашия отбор, а не със съперника. Винаги съм казвал, че трябва да се справим с всичко. Нужно е да излезем да играем футбол. Съперникът играе позиционен футбол с новия треньор - такъв, какъвто се играе в цяла Европа. Ще се надиграваме. Съперникът е силен отбор, но публиката и историята са на страната на ЦСКА. Убеден съм, че в ЦСКА има футболисти, които могат да се противопоставят. Има върху какво да работим, трябва да сплотим определени звена, но това е пътят, това е начинът. Откакто съм треньор, ЦСКА не е бил надигран въпреки резултатите", категоричен бе той.

"Поредни две седмици, в които тренирахме без половината играчи. Но откакто съм треньор, това бяха най-добрите занимания като качество. Ще ви издам една тайна. Откакто съм треньор, много малко съм работил във фаза защита - най-вече за изграждане на атаките, за стил, за задържане на топката и развитие на атаките", добави специалистът.

"Трябва да бъдем близко до противника, когато сме без топка. И да им отнемаме топката. Това е ключът за успех. Лудогорец не обича да играе без топка и ако направим това, те ще са изнервени", каза още Томаш.

"В първия мач ЦСКА игра чудесно без топка. Не съм виждал български отбор, който да налага такава преса. Но футболът е 90 минути. Това, което направиха през първото полувреме, трябва да го повторим. Трябва да пазим топката като жена", каза още треньорът на "червените".

"Няма шанс да съм доволен от класирането. Когато поех отбора, беше на 12-о място. Не съм доволен от временното класиране, знам къде трябва да бъде ЦСКА. Убеден съм, че и на футболистите им харесва стилът и начинът, по който играем. Ако спечелим утре, аз ще бъда много щастлив", завърши Александър Томаш.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?