ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Александър Василев след първата титла при мъжете: Една цел е изпълнена

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:25 мин.
Спорт

Победата ще изкачи българина за първи път в топ 700 на световната ранглиста.

александър василев покори първия професионален връх
Снимка: БТА
Слушай новината

Първата титла при мъжете за мен означава една крачка по-близо да целите, които съм си поставил. Това заяви младата звезда на българския тенис Александър Василев, който спечели дебютната си титла на сингъл в турнир за мъже.

19-годишният национал на България победи на финала в Куршумлийска баня Денис Клок (Русия) 6:2, 4:6, 6:2. Победата ще изкачи Александър за първи път в топ 700 на световната ранглиста.

"Изключително съм щастлив да спечеля титлата в Куршумлийска баня. Това ми дава голяма мотивация да продължавам, да искам повече от себе си, да се подобрявам във всеки един аспект на играта", каза Василев. "Стигнах и до финал на двойки. При двойките има повече волета, което помага за движението към мрежата и играта на сингъл", анализира левичарят.


"Една от целите ми беше като за начало да спечеля "Фючърс" - тя вече е постигната. Сега се боря за турнири от по-висок ранг и да се изкачвам в световната ранглиста. Целта ми до края на годината е да вляза в топ 500", заяви още Александър Василев.

Свързани статии:

Александър Василев покори първия си професионален връх
Александър Василев покори първия си професионален връх
Националът за Купа Дейвис триумфира с дебютната си титла на сингъл...
Чете се за: 02:00 мин.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо
Абонирай ме за най-важните новини?