Александър Зверев продължава похода си в Мелбърн

Александър Зверев
11:48, 21.01.2022
Чете се за: 02:07 мин.

Третата ракета на света Александър Зверев победи Раду Албот с 6:3, 6:4, 6:4 в третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Представителят на Германия влезе във втората седмица за девети пореден турнир от Големия шлем. Тази поредицата започна на US Open 2019, като преди това той достигна до 1/8-финал четири пъти в турнири от Шлема.

В Австралия Александър Зверев ще играе в четвъртия кръг за четвърти пореден път. Негов съперник ще бъде световният номер 14 Денис Шаповалов.

От своя страна канадецът се наложи над Райли Опелка с 7:6, 4:6, 6:3, 6:4, като за първите си три мача в Мелбърн той е прекарал на корта повече от 11 часа.

„Вече опознах ледената баня много отблизо, станахме добри приятели (смее се). Но всичко е наред. Млад съм. Екипът ми се справя страхотно. Надявам се да продължим така“, сподели Денис Шаповалов по повод начина си на възстановяване.

Сърбинът Миомар Кецманович, който трябваше да се изправи срещу световния номер 1 Новак Джокович в първия кръг, продължи да се възползва от своя шанс и записа трета поредна победа в Австралия. Кецманович надви 25-ия поставен Лоренцо Сонего с 6:4, 6:7(8), 6:2, 7:5 и ще играе с френския ветеран Гаел Монфис в следващия кръг. Монфис продължава да няма загубен сет от началото на турнира след победа над чилиеца Кристиан Гарин със 7:6(4), 6:1, 6:3.

Победи в горната част на мъжката схема записаха още седмият поставен Матео Беретини от Италия и испанецът Пабло Кареньо Буста. Двамата ще се срещнат в осминафиналите.

Евертън постави под въпрос шампионските амбиции на Ливърпул с победа в дербито на Мърсисайд
Чете се за: 00:32 мин.
Националите не успяха да се класират за финалите на уредите на европейското първенство по спортна гимнастика
20:49, 24.04.2024
Лудогорец взе солиден аванс след първия полуфинален мач с Хебър за Купата на България
20:36, 24.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Обстановката в страната: Над 310 снегопочистващи машини обработват пътищата (Снимки)
Русия: Извеждане на войските от НАТО от България и Румъния предвиждат предложенията ни за сигурност