Бившият защитник на Ница получи и глоба от 45 хиляди евро.
Алжирският футболен национал Юсеф Атал бе осъден на осем месеца затвор условно и глоба от 45 хиляди евро заради подстрекаване към религиозна омраза, написа вестник "Уест Франс".
Бившият футболист на френския Ница бе споделил в профила си видео на палестинец по повод на конфректа в Газа.
Апелативният съд в Екс-ан-Прованс потвърди присъдата му, която бе произнесена на първа инстанция през януари 2024 в Ница.
Освен глобата играчът на катарския Ал Сад трябва да преведе още 15 хиляди евро на различни организации, сред които Професионалната футболна лига и Международната лига срещу расизма.
В своя защита Атал заяви, че не говори за политика, а е само футболист, като е отправил съобщение в подкрепа на хора, които страдат. Един месец след първата му присъда Ница се раздели с футболиста.
Програма на БНТ за излъчването на мачовете от ФИФА световно първенство по футбол 2026
Назначават експертиза на мантинелите на АМ "Тракия" след тежката катастрофа, отнела живота на трима души
Иван Демерджиев за катастрофата на АМ "Тракия": Недопустимо е товарен камион без товар да премине с лекота през мантинелите
Срещу гонките в Дупница: Затягат контрола на пътя с нови камери и засилено полицейско присъствие