Американските баскетболисти отпразнуваха Деня на независимостта с успех над Куба

баскетбол топка кош лого
12:37, 05.07.2022
Чете се за: 02:02 мин.

Националният отбор по баскетбол на САЩ отпразнува Деня на независимостта с победа над Куба с 87:64 точки в мач от първата фаза на квалификациите за световното първенство през 2023 г.

Най-голямата преднина за кубинците дойде в първата четвърт, когато поведоха с 9 точки при резултат 9:3. Домакините бяха по-резултатни от своя съперник в първата част, но американците бързо стигнаха до обрат. След серия от 8 поредни пункта възпитаниците на Джим Бойлън вече имаха двуцифрен аванс след 28:18. До края на сблъсъка преднината на гостите продължи да расте необратимо.

Американците записаха 31-ва победа над този опонент. Най-резултатен бе гардът Ксавие Мънфорд от отбора на победителите с 24 точки.

САЩ заема лидерската позиция в група "Де" с актив от пет победи и една загуба. Куба се намира на последното 4-о място с шест поражения.

Във втория кръг от квалификациите отборът ще бъде в група с Бразилия, Уругвай, Мексико, Пуерто Рико и Колумбия, а първите три тима си осигуряват участие на Мондиала догодина.

Автор: Моника Симеонова

Нинова: Цените на хляба падат трайно заради премахването на ДДС