Амиго Северозапад отбеляза шест гола за втора победа в Шампионската лига по футзал

Амиго Северозапад
Снимка: Амиго Северозапад
20:07, 24.08.2023
Чете се за: 02:20 мин.

Българският първенец Амиго Северозапад постигна втора убедителна победа в група В на предварителния кръг в Шампионската лига, след като днес надделя с 6:1 над АСА Тел Авив (Израел).

Така Амиго Северозапад събра 6 точки след първите си два мача, колкото обаче има и шведският Йоребро Футзал след днешната си победа с 4:1 над Диамант (Линц, Австрия). Шведите са и с по-добра голова рaзлика и в съботната среща с българите ги устройва и равенство.

Първото полувреме днес завърши при равен резултат 1:1, като двата тима размениха по едно попадение в началните 6 минути на мача. Зa българите се разписа украинското им острие Васил Кефа, а Итай Езра изравни.

В началото на второто полувреме вратарят на Амиго Христо Павлов буквално остави отбора си в мача с две невероятни спасявания, отбивайки топката на израелски играчи сами срещу него. Но българският първенец реши изхода на срещата с два бързи гола, реализирани в рамките на 12 секунди. Христо Костов направи 2:1 с мощен диагонален удар, отбил се от гредата в мрежата в 30-ата минута. Веднага след това Алексей Степанов с летящ плонж с глава направи 3:1, засичайки подаване на Костов от ъглов удар. След третото попадение играта на израелците се разстрои, а само минута и половина по-късно Петро Сенюк покачи на 4:1. Бразилецът Луис Фернандо вкара красиво за 5:1, а секунди преди края на срещата на празна врата Цветелин Добричов оформи крайното 6:1.