Анас Маздрашки с полуфинал на сингъл и двойки на турнир от категория J200 на ITF в Хасково

Александър Василев също е полуфиналист на сингъл, а Георги Георгиев - на двойки.

Анас Маздрашки
Снимка: Българска федерация по тенис
18:38, 18.04.2024

Анас Маздрашки и Александър Василев се класираха за полуфиналите на сингъл на турнира от категория J200 на ITF в Хасково. Надпреварата се провежда на кортовете на ТК "Хасково" в парк "Кенана".

Срещите днес започнаха на външните кортове, но заради лошото време продължават в зала.

Поставеният под №3 Маздрашки победи Рарес Пиелеану от Румъния. Това е и трета трисетова победа за Анас на турнира.

Поставеният под №2 в схемата при юношите Василев записа трета поредна победа без да загуби сет. Александър разгроми на четвъртфиналите с 6:3, 6:0 №8 Никола Йович от Сърбия. Така в първите си три мача Василев загуби само 12 гейма. За място на финала той ще играе срещу Стефан Хайта от Румъния.

По-късно днес Анас Маздрашки и Георги Георгиев ще играят на полуфиналите в надпреварата на двойки.

Маздрашки и Стайлс Брокет от САЩ, поставени под №1, ще срещнат третите в схемата Рафаел Ботран от Гватемала и Хоакин Гулеме от Никарагуа.

Георгиев и Иван Грецки от Русия ще играят срещу Леонардо Катанео от Италия и Стефан Хайта от Румъния.

Категорични победи за високопоставените на турнира по тенис на червени кортове в Мюнхен